O klubie

Nasz klub prowadzi działalność jako sekcja szachowa klubu sportowego „Carbo-Gliwice”. Początki działalności sięgają 1946 roku.
Szachiści zaczynali działalność jako klub Carbo później Górnik. Niestety, w górniczym klubie szachy stopniowo zanikały. Ponownie w Carbo Sekcja szachowa pojawiała się w 1988r. kiedy przyjeła pod swoje skrzydła dotychczasowych zawodników GKS Piast Gliwice. (więcej o historii klubu przeczytasz w dziale hostoria)

 

Obecnie Sekcja szachowa liczy 90 zawodników z czego 33 aktywnie bierze udział w turniejach. Duży nacick stawiamy na szkolenie dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni trenują pod opieką instruktorów i odnoszą sukcesy w wielu turniejach zajmując często czołowe miejsca.

Treningi odbywają się w lokalu przy ulicy Przczyńskiej 133a od poniedziałku do piątku po godzinie 16:00. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, w niewielkich grupach dobranych pod względem wieku i zaawansowania gry.

W klubie panuje miła i przyjazna atmosfera. Wpajamy młodym szachistom nie tylko wiedzę szachową, ale również  kulturę gry i zasady „fair play”.  Propagujemy ducha zdrowej rywalizacji: nasi zawodnicy walczą ze sobą na szachownicy jednocześnie zawierając przyjaźnie po partii.

Chętnie przyjmujemy nowych członków, zarówno tych, którzy umieją grać i chcą realizować się na turniejach, jak i tych, którzy pragną nauczyć się gry w szachy. (patrz: kontakt)

Działalność klubu finansowana jest z składek członkowskich, darowizn,  oraz w dużej mierze wspierana jest przez Urząd Miasta Gliwice. Dzięki wparciu magistratu oraz dużemu zaangażowaniu członków i ich rodziców w działalność klubu jesteśmy w staniu utrzymać niskie składki członkowskie.