Informacje sportowe-Listopad

W dniach 8-15.11. w Karpaczu rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. W grupie chłopców do 17 lat wystąpił Maciej Pawłowski. Nasz zawodnik uzyskał w tym turnieju 4,5 pkt. z 9 partii i zajął 24 miejsce w stawce 41 zawodników. Do finału nie udało się awansować ale Maciej uzyskał 90 pkt. do rankingu FIDE. W tym samym czasie w Karpaczu rozegrano turniej „Karpacz Open” w którym startowała Anna Kubicka. Nasza zawodniczka nie może startu w tym turnieju zaliczyć do udanych. W gronie 38 zawodników zajęła 26 miejsce i poniosła straty rankingowe.

W Kietrzu rozegrano w dniach 7-11.11. turniej „Klucze do Bramy Morawskiej” Na starcie stanęło 37 zawodników. Na 3 miejscu uplasował się Witold Kozaczuk.

W dniach 15-16.11. w Mysłowicach odbył się III Międzynarodowy Andrzejkowy Turniej Szachowy. W grupie do 8 lat startował Stanisław Januszek, który uzyskał w 7 rundach 2 pkt. W grupie do 10 lat b. udanie wystąpił Wiktor Skipiała zdobywając 4 pkt. co dało mu III kat. W grupie do 12 lat Małgosia Borkowy uplasowała się na 11 pozycji wśród 26 zawodników.

W Mistrzostwach Śląska Dzieci do 7 lat, które rozegrano w Czechowicach-Dziedzicach w dniach 22 – 23.11. wzięło udział pięcioro naszych zawodników. W grupie dziewcząt b. dobrze spisały się Weronika Bartoń i Aleksandra Szewczuk, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce. Obie uzyskały 7 pkt. w 9 rundach. Na dalszym miejscu Ola Borkowy, która zdobyła 3 pkt. Wśród 41 chłopców na 14 miejscu uplasował się Janek Szaniewski, który uzyskał 5 pkt. Nasz zawodnik uzyskał IV kat. Michał Kozaczuk zdobył 4 pkt. i zajął 27 miejsce. W rozgrywanym w tym samym czasie Pucharze Ślaska dzieci do 9 lat wziął udział Piotr Bosek plasując się na dalszym miejscu.

22.11. odbył się w Katowicach Memoriał 9-ciu z Wujka. 71 zawodników grało 9 rund tempem P-15. Anna Kubicka zajęła 43 miejsce wśród 71 zawodników.

Od 28 do 30.11. odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Miasta Tychy. W grupie do 8 lat bardzo dobrze spisał się Staś Januszek, które zajął 8 miejsce w gronie 52 rywali. Nasz zawodnik wypełnił normę na IV kat. W grupie do 10 lat Wiktor Skipiała uplasował się na 12 miejscu, na 13 miejscu sklasyfikowana została Kinga Mytnik. W grupie do 12 lat Małgosia Borkowy zajęła 9 miejsce.

W Rybniku w dniach 29-30.11. rozxegrano 5-cio rundowe turnieje Game Over zaliczane do rankingu FIDE. W grupie A Wiktor Slany zdobył 1,5 pkt. i zajął dalsze miejsca. W grupie B bardzo dobrze spisał się Jędrzej Błaszczak zajmując 2 miejsce. Zawodnik nasz wypełnił normę na I kat. i uzyskał 52 pkt. do rankingu FIDE. Na 5 miejscu sklasyfikowany został Maciej Pawłowski z dorobkiem 4 pkt, Wojciech Burzak z dorobkiem 3 pkt. na dalszym miejscu.

Comments are closed.