Informacje sportowe-Wrzesień

Pierwszym po wakacjach turnieju był dla naszych zawodników Memoriał Henryka Karnówki w Tarnowskich Górach, 20-21.09. W grupie Open, zaliczanym do punktacji ELO startował Wojtek Burzak, który uzyskał 2 pkt. w 5 rundach i uzyskał przyrost 20 pkt. W grupie do 14 lat grano 7 rund tempem 60 min. na partię. Wśród 23 zawodników nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: 7. Kinga Mytnik, 9. Wiktor Skipiała i 14. Małgorzata Borkowy.

W dniach 27.09.-3.10. w Chorzowie rozegrano Memoriał Romana Bąka. Turniej rozgrywany w roku 90-lecia powstania Związku miał uroczystą oprawę. W grupie Open b. dobrze spisała się Ania Kubicka zajmując w gronie 48 zawodników wysokie 9 miejsce. Nasza zawodniczka uzyskała 5,5 pkt. w 9 grach i przyrost 114 (!) pkt. w punktacji ELO. Za ten wynik Ania uzyskała I klasę sportową. Oprócz turnieju głównego rozegrano w dniach 27-28.09. turnieje dla dzieci. w grupie do 8 lat Stanisław Januszek zajął 28 miejsce w gronie 43 zawodników, zdobył 3 pkt. w 7 grach i wypełnił normę na V kat. W grupie do 10 lat startowało 40 zawodników. Kinga Mytnik zdobyła 4 pkt. i zajęła 15 miejsce. Łukasz Kocaj sklasyfikowany został na 19 pozycji. W grupie do 12 lat Małgosia Borkowy zajęła 16 miejsce.

W mistrzostwach Ślaska Juniorów w grze szybkiej, które rozegrano w Orzeszu 28.09., startowało dwoje naszych zawodników. W grupie do 8 lat Weronika Bartoń zajęła 10 miejsce. W grupie do 10 lat dobrze wypadł Piotr Bosek zajmując 17 miejsce wśród 32 grających.

Doskonale wypadł Mateusz Skowron, który startując w międzynarodowym turnieju w Monachium– 34 Muenchner Offens Internationales Schachturnier B ( 28.09-5.10), zajął 6 miejsce wśród 93 zawodników. Nasz zawodnik uzyskał 6,5 pkt. w 9 grach. Rezultat ten przyniósł mu przyrost 188 ! punktów w rankingu FIDE.