Informacje sportowe-Maj

W Krakowie 11.05. rozegrano X Otwarty Turniej o laur am. Bogdana Śliwy.
W grupie E dla dzieci do 7 lat startował Michał Kozaczuk, który w 7 grach uzyskał 4 pkt. i zajął 11 miejsce wśród 33 zawodników.
W Rybniku rozegrano 17.05. XIII Indywidualne Mistrzostwa Przedszkolaków Miasta. W grupie dziewcząt na starcie stanęło 18 zawodniczek. Nasze reprezentantki zajęły następujące miejsca: 2 – Ola Szewczuk, 3. Weronika Bartoń, 5. Ola Borkowy. W grupie chłopców startowało 69 zawodników. Michał Kozaczuk zajął 18 miejsce.
W Knurowie, 24.05. rozegrano zawody o puchar Księdza Dziekana Dekanatu Rybnickiego. W grupie dzieci do 10 lat startowało 23 zawodników, w tej liczbie czworo z naszego klubu.
Zwyciężył Łukasz Kocaj, Wiktor Skipiała uplasował się na trzeciej pozycji. Piotr Bosek zajął 12 miejsce, a debiutująca w turniejach szachowych Maja Gabryelewicz zajęła 16 miejsce.
Doskonale spisał się Wojtek Burzak, który reprezentował swoją szkołę na Drużynowych Mistrzostwach Szkól Podstawowych, które rozegrano w Szklarskiej Porębie w dniach 23 do 26.05. Nasz zawodnik zdobył 1 miejsce na 3 szachownicy z wynikiem 10 punktów w 11 grach. Szkoła Podstawowa Nr 1 została wicemistrzem Polski.
31.05. rozegrano w Gliwicach XVI Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży z okazji Dnia Dziecka. W zawodach startowało 12 naszych zawodników.
W grupie 12 – 16 lat( 19 zawodników) Ania Kubicka zajęła 4 miejsce będąc 1 wśród dziewcząt, Oliwia Gil uplasowała się na 17  miejscu. W grupie do 11 lat( 47 uczestników) Małgosia Borkowy sklasyfikowana została na 37 pozycji. W grupie do 10 lat( 57 zawodników) nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 13. Kinga Mytnik, 26. Łukasz Kocaj, 43. Wiktor Skipiała, 46. Piotr Bosek, 51. Maja Gabryelewicz. W grupie do 8 lat (84 zawodników) Ola Szewczuk zajęła 31 miejsce, Michał Kozaczuk – 41, Ola Borkowy -53 a debiutant Staś Januszek w swoim pierwszym turnieju zdobył 4 pkt. w 9 grach i sklasyfikowany został na 61 miejscu.