Informacje sportowe Kwiecień

III Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Umysłowych rozegrana została w Spale w dniach 5 d0 12.04. W grupie dziewcząt do 14 lat startowała Oliwia Gil zajmując 36 miejsce przy 45 uczestniczkach.

6.04. nasi zawodnicy uczestniczyli w turnieju Szachowy Weekend w Galerii Krakowskiej. W grupie dzieci do 7 lat startowało 26 zawodników. 7 miejsce zajął Michał Kozaczuk a na 15 pozycji uplasowała się Ola Borkowy, zajmując 2 miejsce wśród dziewcząt. W grupie do 11 lat Małgosia Borkowy zajęła 33 miejsce. W tej grupie startowało 61 zawodników.

W dniach 12-13.04. w Chorzowie rozegrano IV Ogólnopolski Turniej Szachowy. W grupie do 10 lat( 47 zawodników) startowało troje naszych reprezentantów. 7 miejsce zdobył Łukasz Kocaj zdobywając 5 pkt. w siedmiu partiach. Wynik ten zapewnił Łukaszowi zdobycie III kategorii. Kinga Mytnik zajęła 17 miejsce a Wiktor Skipiała – 24.

W Rybniku w dniach 12-13.04. rozegrano turniej GAME OVER zaliczany do punktacji ELO. W grupie A startowało 16 zawodników. Wiktor Slany zajął 7 miejsce zdobywając 3 pkt. w 5 grach. W grupie B ( zawodnicy z rankingiem do 1600) zwyciężył Jędrzej Błaszczak uzyskując 4 pkt. W tej grupie startowało 34 zawodników. Obaj nasi zawodnicy uzyskali przyrost punktów do FIDE. Wiktor- 18 pkt, Jędrzej- 9.

13.04. w Zabrzu odbył się Otwarty Integracyjny Festiwal z okazji Tygodnia Ziemi. Grano 7 rund tempem 30 min. dla zawodnika. W grupie do 7 lat startowało 9 dzieci. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: 2- Weronika Bartoń – 6 pkt. ( wypełniona norma na IV kat.), 5. Ola Borkowy – 5 pkt., 6. Michał Kozaczuk – 4 pkt. W grupie do 11 lat Małgosia Borkowy zajęła 3 miejsce wśród 8 startujących.

Nasi zawodnicy reprezentowali swoje Szkoły w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży, który rozegrano w Częstochowie w dniu 16.04. W grupie dziewcząt Małgosia Borkowy i Kinga Mytnik – uczennice SP 28 zajęły 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Również doskonale obie zawodniczki spisały się w klasyfikacji indywidualnej. Małgosia zajęła 2 miejsce a Kinga uplasowała się na 4 pozycji. Obie uzyskały ranking przekraczający 1600 pkt. Wojciech Burzak reprezentował wspólnie z Kacprem Modlichem SP 1. Zespól zajął 2 miejsce. a nasz zawodnik w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na wysokim 4 miejscu, zdobywając 5 pkt. w 7 grach. Ocena rankingowa wyniku-1825.

W V Szachowym Turnieju o Puchar Hotelu Szafran w Czeladzi, rozegranym w dniach 26-27.04., startowała grupa naszych zawodników. W grupie A rozegrano 5 rund ( turniej zaliczany do punktacji FIDE), Wiktor Slany ulasował się na 14 miejscu a Jędzrej Błaszczak na 21. Startowało 24 zawodników. W grupie B wystartowało 40 zaw. z rankingiem do 1800. Rozegrano 7 rund tempem P-60. Na 7 pozycji uplasował się Wojciech Burzak uzyskując 4,5 pkt. W grupie C startowało 28 zaw. w wieku do 11lat. 8 miejsce zajęła Małgosia Borkowy z dobrym wynikiem rankingowym 1625, a na 16 Kinga Mytnik z dorobkiem 4 pkt. Kinga uzyskała II kat. W grupie D dla dzieci do 9 lat startowwało 56 zaw.24 miejsce zajął Wiktor Skipiała a na 32 pozycji uplasował się Piotr Bosek.

W V Międzynarodowej Małej Olimpiadzie Szachowej Juniorów w Rybniku – 29.04.,w grupie dzieci do lat 8 i 7 wzięła udział Weronoika Bartoń, która w 7 rundach rozegranych tempem P-15 zajęłą 18 miejsce wśród 36 rywali a w grupie do 7 lat sklasyfikowana została na 6 pozycji.

Zakończyły się rozgrywki III ligi seniorów. Nasz zespół zajął 7 mniejsce na 15 startujących drużyn. W VII rundzie uzyskaliśmy remis z zespołem Sokół Chorzów, w 8 pauzowaliśmy a rozgrywki zakończyliśmy zwycięstwem z Diagonalią Imielin. Najlepiej w drużynie spisała się Ania Kubicka , która zdobyła 1 miejsce na szachownicy kobiecej i zyskała 33 pkt do rankingu FIDE.

Od 29 d0 30.04 w Poroninie odbyły się Ogólnoplolskie Mistrzostwa Najmłodszych w szachach do 7 lat. wśród 22 dziewcząt Weronika Bartoń uplasowała się na 14 miejscu zdobywając w 9 rundach 4,5 pkt.

Comments are closed.