Informacje sportowe-Marzec

W dniach 2-9.03. w Jastrzębiej Górze rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików. W grupie dziewcząt grały 62 zawodniczki. Nasza reprezentantka Kinga Mytnik zajęła 37 miejsce z dorobkiem 4 pkt. z 9 partii.

W III lidze seniorów w V i VI rundzie nasz zespół wystąpił bez swego lidera i poniósł 2 porażki, które zepchnęły drużynę na 11 miejsce.

Od 21 do 23.03. odbył się Międzynarodowy Turniej Akademii Szachowej Gliwice. W grupie Open startowało 22 zawodników. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: Wiktor Slany – 5 a Jędrzej Błaszczak -7. Obaj uzyskali niewielki przyrost punktów ELO. W grupie dzieci do 7 lat Ola Borkowy zajęła 7 miejsce wśród 12 uczestników co dało jej drugie miejsce wśród dziewcząt. W grupie do 11lat Małgosia Borkowy uplasowała się na 21 miejscu.

W dniach 22-30.03. Jastrzębia Góra gościła juniorów, którzy rozegrali Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych do 16 i 18 lat. W grupie dziewcząt do 16 lat Anna Kubicka zajęła 18 miejsce a w grupie do 18 lat Agnieszka Łęczycka zamknęła stawkę uczestniczek. W rozegranym w czasie mistrzostw turnieju w szachach błyskawicznych A.Kubicka zajęła 44 miejsce wśród 61 uczestników zdobywając wiele punktów do rankingu FIDE.

Blisko 500 osób wzięło udział w rozegranym w dniach 29-30.03. w katowickim Spodku – II Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W grupie Open( 122 zaw.), Wiktor Slany uplasował się na 53 miejscu a Witold Kozaczuk na 67 pozycji. W grupie juniorów do 11 lat(87 zaw.) Mateusz Skowron zajął 4 miejsce zdobywając 7 pkt. w 9 partiach, ustępując zdobywcom 2 i 3 miejsca gorszą punktacją pomocniczą, Małgorzata Borkowy uplasowała się na 28 miejscu, Łukasz Kocaj na 34 pozycji i Kacper Kopyciński na 74. W grupie 9 lat(142 zaw.), Wiktor Skipiała uplasował się na 67 pozycji z dorobkiem 4,5 pkt. i uzyskał IV kat. szachową. Piotr Bosek zajął 85 miejsce. W grupie najmłodszych do 7 lat startowało 63 zawodników. Miejsca naszych reprezentantów: Aleksandra Szewczuk – 25, Michał Kozaczuk – 38, Aleksandra Borkowy – 43 i Weronika Bartoń – 55. A. Szewczuk zdobyła IV kat. a M. Kozaczuk -Vkat.