Informacje sportowe – Styczeń

Starty w 2014 roku rozpoczęli seniorzy startujący w rozgrywkach III ligi. Pierwsza sesja odbyła się 12.01.w Mysłowicach. Nasz zespół pokonał w I rundzie TKKF Bronowia 4:2 a II rundzie zwyciężyliśmy jednego z faworytów KS DORS Ruda Śl. 3,5:2,5 .

W Akademickich Mistrzostwach Polski rozegranych w Katowicach w dniach 17-18.01. Politechnikę Śląska reprezentowało dwóch zawodników naszego klubu. Wśród 177 zawodników byli arcymistrzowie i zawodnicy bez kategorii. 61. miejsce zajął Janusz Czornik a 83. Paweł Łęczycki.

18.01. nasi zawodnicy uczestniczyli w Chorzowie w XIII Memoriale Stanisława Szymańskiego. Grano tempem P-15. W grupie Open dobrze spisał się Jędrzej Błaszczak, który wśród 61 zawodników został sklasyfikowany na 27 miejscu. W grupie dzieci do 10 lat udział wzięło 40 zawodników. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Kinga Mytnik – 13, Wiktor Skipiała – 17, Kopyciński Kacper – 26 i Piotr Bosek – 34.

W V Noworocznym Turnieju w Ornontowicach, rozegranym tempem P-10 udział wzięło 62 zawodników. Mariusz Kernbach uplasował się na 34 miejscu.

W czasie ferii szkolnych w MDK Gliwice rozegrano w dniach 20-22.01. turniej dla młodzieży szkolnej. Udział wzięło 32 zawodników. Grano tempem P-30. Nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: Małgorzata Borkowy-6, Kinga Mytnik-7, Piotr Bosek-14, Kacper Kopyciński-18, Aleksandra Borkowy-27. Kacper i Ola zdobyli IV kategorię.

W Noworocznym Turnieju w Radzionkowie, który odbył się w dniu 25.01. Paweł Łęczycki uplasował się na 4 miejscu. Startowało 50 zawodników.

W XXIV Turnieju o Puchar Gór Opawskich rozegranym w Pokrzywnej w dniach 25.01.-2.02.wystąpiła Anna Kubicka. Nasza zawodniczka początkowo grała ze zmiennym szczęściem. Po 6 rundach miała 3 punkty. 3 ostatnie finiszowe rundy przyniosły jej 3 zwycięstwa i pozwoliły zająć b. dobre 11 miejsce w stawce 61 zawodników. Ania uzyskała ranking 2076, co dało jej kolejną normę na tytuł kandydatki i I klasę sportową oraz przyrost 25 punktów w rankingu FIDE.