Wiadomości sportowe – Pażdziernik

W dniach 14 – 21.10. odbyły się w Szczyrku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników. Do finału przyszłorocznych Mistrzostw Polski awansowały: Małgorzata Borkowy w grupie D9, zajmując 3 miejsce w stawce 8-miu zawodniczek, oraz Agnieszka Łęczycka w grupie D17. Należy zaznaczyć, że Małgosia aby awansować musiała w ostatniej rundzie uzyskać co najmniej remis. Nasza zawodniczka po dobrej grze wygrała decydującą partię. W grupie D17 na starcie stanęły tylko 3 zawodniczki i zgodnie z regulaminem w przyszłym roku wszystkie zagrają w finale. Do ostatniej rundy szanse na awans zachowali Mateusz Skowron w grupie C9 i Wojciech Burzak w grupie C11. Mateuszowi do awansu wystarczał remis, zaś Wojtek musiał wygrać. Po emocjonującym przebiegu partii, w których nasi reprezentanci byli bliscy sukcesu, porażki pozbawiły ich upragnionego awansu. Ostatecznie Mateusz zastał sklasyfikowany na 7 pozycji, a Wojtek na 8-mej. Pozostali nasi reprezentanci: Oliwia Gil w grupie D13, Witor Slany (C17) i Jędrzej Błaszczak(C15) zajęli miejsca w środkowych rejonach tabeli w swoich grupach.

W turnieju szachów szybkich ( P-15) o Puchar „Gońca Górnośląskiego”, który odbył się w Chorzowie 27.10., w grupie do 8 lat bardzo udanie wystąpiła nasza reprezentantka Kinga Mytnik. W gronie 16 uczestników Kinga uplasowała się na 5 pozycji, będąc najlepszą zawodniczką wśród 5 startujących.

W turnieju klasyfikacyjnym dla dzieci do 10 lat, rozegranym w ramach Festiwalu „Zabrzańska Jesień” – 2012, nasz zawodnik Kacper Kubacki uzyskał V kategorię. Był to pierwszy start tego zawodnika w turnieju szachów klasycznych.

Comments are closed.