Mistrzostwa Europy Juniorów – Praga, 17 – 26.08

Anna KubickaPo zajęciu 9 miejsca w tegorocznych Mistrzostwach Polski juniorek Anna Kubicka , spełniła warunki uprawniające ją do startu w Mistrzostwach Europy. Dzięki pozyskaniu sponsorów oraz patronatu Prezydenta Gliwic, zawodniczka z trenerem Henrykiem Morozem udała się na zawody do stolicy Republiki Czeskiej Pragi. W grupie dziewcząt do 14 lat na starcie stanęło 87 zawodniczek z 38 krajów. Nasza zawodniczka na liście startowej uszeregowanej wg malejących rankingów znalazła się na 57 pozycji. W pierwszej rundzie Ania grała ze starszą o rok Białorusinką Beinenson, która legitymowała się rankingiem FIDE o 300 pkt. wyższym od naszej zawodniczki. Ania rozegrała b. dobrą partię i uzyskała szanse na remisowy rezultat. Niestety nie wytrzymała napięcia, popełniła błąd i przeciwniczka zainkasowała punkt. Warto zaznaczyć, że przeciwniczka Ani została mistrzynią Europy. Kolejna runda przyniosła również porażkę. Jednakże już od 3 rundy zaczyna się okres dobrej gry naszej zawodniczki. Na dystansie 6 rund Ania uzyskuje 4 pkt. i po 8 rundach ma wynik 50 %. Niestety w ostatniej 9 rundzie słabsza postawa gliwiczanki przynosi jej porażkę i ostatecznie 55 miejsce w tabeli turniejowej. Tak więc Ania tylko nieznacznie poprawiła miejsce w stosunku do zajmowanego na liście startowej. Uzyskany wynik pozwolił jej jednak na uzyskanie 17 pkt. do klasyfikacji w rankingu FIDE.

Zobacz zdjęcia z Mistrzostw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *