Wyniki zawodów- luty

Troje naszych zawodników wystąpiło w I Szachowym Turnieju o Puchar Hotelu Katowice, który rozgrywany był w dniach 3 – 5.02. W grupie do 13 lat wśród 21 rywalizujących zwyciężyła Anna Kubicka uzyskując 7,5 pkt. w 9 grach. Nasza zawodniczka za ten wynik uzyskała III klasę sportową. W grupie Open w której startowało 46 zawodników Mariusz Kernbach zajął 31 miejsce. W grupie dzieci do 9 lat Michał Towarek uplasował się na 10 miejscu.

W czasie ferii szkolnych rozegrano w Młodzieżowym Domu Kultury turniej dzieci szkół podstawowych. Wśród 17 uczestników nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 1. Mateusz Skowron, 4. Michał Towarek, 8. Małgorzata Borkowy, 13. Kinga Mytnik.

Drużynowe Mistrzostwa Ślaska Juniorów , w których uczestniczy 29 zespołów rozpoczęto w dniu 18.02. sesją w Czerwionce-Leszczynach. Nasz zespół w składzie: Tomasz Bosek, Wiktor Slany, Anna Kubicka, Wojciech Burzak, Agnieszka Łęczycka i Oliwia Gil w I rundzie pokonał Akademię Szachową Gliwice w stosunku 6:0. W II rundzie pokonaliśmy Drużynę MAT Grzybowice w stosunku 3,5:2,5. W tym meczu punkty zdobyli: A. Kubicka, O. Gil -1, T. Bosek, W. Slany i A. Łęczycka – 0,5.

W dniu 19.02. również przy udziale 29 zespołów rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów. W I rundzie nasz zespół w składzie: Paweł Łęczycki, Janusz Czornik, Błażej Olchówko, Adam Czornik , Wiktor Slany i Marika Olchówko pokonał Polonię Poraj w stosunku 4 :2 W tym meczu punkty dla naszego zespołu zdobyli: P. Łeczycki, J. Czornik, A. Czornik i M. Olchówko – 1. W II rundzie ulegliśmy pierwszemu zespołowi AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w stosunku 2 : 4. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: M. Olchówko -1, J. Czornik i B. Olchówko – 0,5.

W Turnieju szachowym dzieci i młodzieży rozegranym w Rybniku 25.02. w grupie do 10 lat bardzo dobrze spisała się Małgorzata Borkowy, która w stawce 98 zawodników zajęła 9 miejsce, wygrywając rywalizację wśród 22 dziewcząt.

W Ożarowicach 19.02.odbyła się II sesja III ligi seniorów. W III rundzie nasz zespól w składzie: Tomasz Kubit, Filip Diczew, Daniel Warchałowski, Paweł Łęczycki, Grzegorz Kliemt i Marika Olchówko pokonał Tęczę Tarnowskie Góry w stosunku 4 : 2. Punkty zdobyli: P. Łęczycki, G. Kliemt i M.Olchówko – 1, T. Kubit i F. Diczew – 0,5. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marika, która pokonała mistrzynię krajową Dominikę Chmiel. W IV rundzie zmierzyliśmy się z faworytem rozgrywek Górnikiem 23 Czerwionka, ponosząc wysoką porażkę 1 : 5. T. Kubit i G. Kliemt zremisowali swoje partie. Po 4 rundach nasz zespół plasuje się na 4 pozycji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *